Klub Góry-Szlaki


klub-gory-szlaki-traced-2-bez-tla-kopia

Celem tego Klubu jest promowanie turystyki górskiej w całym kraju oraz poznawanie piękna naszych gór. Klub powstał w dniu 11.08.2006r.  Klub jest stowarzyszeniem nieoficjalnym i nieformalnym ze względu na małą liczbę osób do niego należących. Dzięki niemu poznaliśmy większość szlaków Beskidu Śląskiego i Żywieckiego oraz chronioną roślinność szczególnie piękną w Babiogórskim Parku Narodowym w ciągu jednego roku. Głównym założeniem naszego Klubu będzie zatem promowanie aktywnego trybu życia jakim jest z pewnością turystyka górska.

Wstępując do klubu poznasz nowych, wspaniałych i ciekawych ludzi, zobaczysz nieznaną Ci roślinność i poznasz klimat wysokogórski, podzielisz się wspólnymi przeżyciami z wycieczki na FORUM, poznasz dużo nowych, pięknych szlaków, będziesz uczestniczyć w spotkaniach w schroniskach górskich, na których będziemy rozmawiać o naszych wycieczkach z innymi turystami, zobaczysz najpiękniejsze polskie wodospady, wschody Słońca ze szczytów górskich, pełnię Księżyca z górskich hal.

Nasz Klub to również: nauka posługiwania się mapami turystycznymi na trudniejszych odcinkach górskich, jak i szlakach gdzie nie ma punktów odniesienia, poznawanie grzybowych skał, zdobywanie Korony Gór Polski, „Orlej Perci” – najtrudniejszego znakowanego szlaku polskich Tatr, „Perci Akademików” – najtrudniejszego szlaku Beskidów, przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego, spotkania na „watrze” – czyli spotkania na górskich ogniskach, nauka przewidywania burz na szlaku, nocne wędrówki po szlakach, wspólne fotografowanie najpiękniejszej krainy jaką są góry, kręcenie amatorskich filmów, schroniskowe spotkania podsumowujące wspólne przeżycia z całego roku turystycznego wraz z wypadem na górskie, zimowe szlaki.

ZATEM ZAPRASZAMY DO NASZEGO KLUBU GÓRY-SZLAKI, GDZIE POZNASZ WSPANIAŁYCH LUDZI I MNÓSTWO PIĘKNYCH SZLAKÓW GÓR POLSKICH