O nas


 

Witamy na naszej stronie poświęconej naszym wędrówkom po górach i nie tylko.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jesteśmy pozytywnie zakręceni w temacie wędrówek po górach. Najlepiej odpoczywamy wędrując po nich i nie  jest ważne, czy są one niskie, czy wysokie. Liczy się cisza, spokój i obcowanie z naturą. Piękne widoki są dodatkiem do miłych chwil spędzonych na górskich szlakach. Każde pasmo jest inne i niepowtarzalne. I tak jak powiedziała Wanda Rutkiewicz „Każdy człowiek w życiu staje przed swoim Mount Everestem, który może nosić różne nazwy”  tak i my zdobywamy swoje Everesty. Polecamy wszystkim wycieczki po górskich ścieżkach. 

My naszą przygodę z górami rozpoczęliśmy paręnaście lat temu. Szukaliśmy wspomnianego już spokoju i ciszy, a przy okazji chcieliśmy poznać nowe, nieznane miejsca. Góry okazały się dobrym pomysłem. Od tego czasu przeszliśmy wszystkie pasma górskie w Polsce. Proszę nie mylić ze szlakami, bo tych to jeszcze przed nami  zostało do zdobycia bardzo dużo.  Od pewnego czasu w naszych wędrówkach towarzyszy nam nasza jamniczka Funia. W trójkę maszerujemy górskimi szlakami.

Odeszła od nas po 18 latach nasza wspaniała towarzyszka wędrówek  Funia, która z nami przeszła praktycznie wszystkie szlaki, jakie my przeszliśmy. 

W trakcie naszych wędrówek zdobyliśmy m in. w 2009 roku Koronę Gór Polski.

Najczęściej odwiedzanym pasmem przez nas są Sudety, a to ze względu, że mieszkamy nieopodal. Na naszym koncie mamy zdobyte Korony Sudetów Polski, Czechów i Niemiec i Wielką Koronę Sudetów. Jesteśmy również posiadaczami tytułu zdobywców Włóczykija Sudeckiego. W 2015 roku przeszliśmy Główny Szlak Sudecki w 18 dni. W 2017 przeszliśmy Szlak Zamków Piastowskich. 

Pozostałe pasma górskie również odwiedzamy regularnie począwszy od Beskidu Śląskiego po Bieszczady. W 2017 roku przeszliśmy Mały Szlak Beskidzki.

Od paru lat poznajemy też góry za granicą. Byliśmy w Grecji (Masyw Olimpu), Macedonii (Masyw Galicica), Słowenia (Alpy Julijskie, Kamnicko-Sowińskie i Karawanki) Austrii (Alpy Stubajskie) , Słowacji, jak i pobliskich Czechach i Niemczech. Doszła Kreta z Górami Białymi i wąwozami. 

W ciągu tych naszych wędrówek przeszliśmy ponad 9 500 km szlaku i podeszliśmy  371 000 m.

Plany na przyszłe wycieczki mamy dość bogate, ale co uda nam się zdobyć pokaże czas i zdrowie. Postaramy się tu opisać nasze kolejne wyprawy. Może komuś się to przyda przy planowaniu swoich wycieczek. 

Końcem 2023 roku uzyskałem uprawnienia Przodownik Turystyki Górskiej PTTK na Sudety z czego jestem bardzo dumny.

Do zobaczenia na szlaku. 

 

 

Kontakt do nas:

piotrek@piotrp.com.pl